Úskalí bělení zubů
Bělení zubů je trend, který si již každý vyzkoušel, nebo to alespoň plánuje. V případě, že i vy přemýšlíte o možnosti nechat si své zuby vybělit, informujte se v našem článku o možných úskalích této procedury.
Bělení chrupu
je jedno, zda jste se rozhodli pro domácí bělení zubů, zakoupili si bělící gel nebo se svěřujete do péče odborníků. Všechny typy bělení zubů mají svá úskalí, která brání 100% výsledku či jsou dokonce nebezpečná!
Jaká jsou úskalí bělení zubů?
Vše se vybělit nedá!
Bělení chrupu je zákrokem, který je nutné dobře promyslet. V minulosti jste si uštípli kousek zubu a ten máte nyní nahrazený uměle? Pokud si začnete své zuby bělit, je nutné počítat s tím, že vše umělé se nevybělí. Bělící látky působí pouze na vaše zuby. Výsledkem tedy může být zub, který je z poloviny vybělený a z druhé poloviny stále zažloutlí.
Tmavé skvrny mezi zuby
V případě, že se rozhodnete bělit své zuby svépomocí, bez dohledu odborníka, může se vám stát, že bělící produkt špatně nanesete a v důsledku toho se bělící látka nedostane do všech zákoutí vašeho chrupu. Tím mohou vzniknout rázně ‘’barevná’’ místa, která nebudou vzbuzovat obdiv, nýbrž výsměch. Pokud chcete skutečně oslnit svým vybělených chrupem, je třeba dodržovat návody pro použití!
Pigmentace, zubní kámen
Ještě před tím, než začnete s bělením, zjistěte si, zda skvrny, kterých se chcete zbavit nejsou jen zubní kámen. S tím si totiž bělící prostředky neporadí! V takových případech navštivte zubní hygienistku.
Poškozená sklovina
Zubní sklovina je pro zdraví chrupu velice důležitá! Jde o ochrannou vrstvu zubu, která chrání před vnějšími vlivy. V případě porušení zubní skloviny, nastává zvýšení citlivosti chrupu. V takovém případě se nedoporučuje zuby bělit. Bělení by totiž mohlo zuby ještě více poškodit a způsobit jejich ztrátu!